شیخ روح الله شفیعیان
یادداشت‌های روزانه
حجة‌الاسلام روح الله شفیعیان

اسلام سکولار؛ به بهانه رقص دخترکان در حضور شهردار

اسلام سکولار؛ به بهانه رقص دخترکان در حضور شهردار

شهرداری تهران در تاریخ ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۶ به مناسبت میلاد حضرت صدیقه کبری جشنی برای کارکنان زن شهرداری تهران در برج میلاد ترتیب داد؛ در بخش از این جشن در حضور جناب شهردار دخترکانی چند بر صحنه آمده و رقصیدند. چه عمل زشت و ناپسندی و زشتتر دفاع جناب شهردار که اینها کمتر از ۹ سال سن داشتند و حرام شرعی نبوده‌است!!

انصافاً نمی‌دانم تأسف خویش را از این هنجارشکنی و بدتر بی‌حیایی جناب شهردار چگونه نشان دهم. اما آنچه مرا به نوشتن واداشت این مسأله نبود که در این ایام در تقبیح این عمل به اندازه کافی و وافی نوشته‌اند. موضوع نوشتار من برخی برخوردهای مؤمنین با این «مُنکَر مسلَّم» است.

این روزها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی واکنش غیرتمندان دینی به رقص دختران در مقابل شهردار بسیار پررنگ و انبوه است در برخی به امام زمان عجّل‌الله‌فرجه‌الشریف تسلیت گفته بودند، برخی «یا للمسلمین به داد اسلام برسید» و برخی «علمای اسلام، مراجع عظام تقلید، نخبگان دینی به فریاد اسلام برسید» گفته بودند. برخی طومار پر کرده‌بودند که در صورت تکرار این عمل کفن‌پوش به خیابانها خواهند آمد و دیگری فرموده‌اند: «اینها درد جامعه ماست»

اما دو نکته:

اولاً در این ماجرا یقیناً حرام شرعی اتفاق افتاده بود، باز نشر فیلم چنین حرامی خود حرامی است بزرگتر که در قرآن با نام «تشیع فاحشه» از آن یاد شده است: «إِنَّ الَّذينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشيعَ الْفاحِشَةُ فِي الَّذينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَليمٌ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ» (النور ۲۴: ۱۹)

ثانیاً کمی دقت کنید در کشور ما چقدر رباخواری، اختلاس و چپاول بیت المال، چقدر خوردن حق مظلوم، بی‌عدالتی و رانت‌خواری، چقدر تبعیض و فساد اداری... وجود دارد؟

حدود ۲۵ سال است که قانون «بانکداری اسلامی» به جان مردم افتاده و گزینه نظامی خداوند را بر روی میز نهاده «فَأْذَنُوا بِحَرْبٍ مِنَ اللَّهِ وَ رَسُولِه‌» (البقره ۲: ۲۷۹) آیا لااقل قید اسلامی بودنش جای اعتراض ندارد؟!

در تهرانی که برخی از مردم آب معدنی ۶۰ هزار تومانی و گوشت گوساله کیلویی یک میلیون تومان و چغاله بادام کیلویی ۲۰۰ هزار تومانی می‌خورند و عده‌ای دیگر در گور می‌خوابند! عدالت اجتماعی کجاست؟ مگر عدالت اجتماعی یکی از مهمترین اهداف رسالت همه انبیاء نیست؟: «لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَيِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْكِتابَ وَ الْميزانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْط» (الحدید ۵۷: ۲۵) چگونه علما خود را ورثة الانبیاء می‌دانند و در مقابل این مسائل سکوت می‌کنند؟ قرآن را بگشایید و ببینید کدام یک از انبیاء‌ در برای رقص دختران کفن‌ پوشیده‌ و در مقابل رباخواری و بی عدالتی سکوت نموده‌اند؟

فدای مقام معظم رهبری؛ چقدر بینش اجتماعی این بزرگمرد با دیگران فاصله دارد!!

پس‌فردای جشن شهرداری، مؤمنین را نهیب زدند که حاشیه را بر متن و فرع را بر اصل مقدم ننمایید: «اینکه چهار دختر فریب بخورند و در خیابان حجابشان را بردارند، مسئله حقیری است

همین بزرگوار چندی قبل فرموده‌ بودند:

«ما دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت نامگذاری کردیم؛ پیشرفت به معنی واقعی کلمه اتفاق افتاده اما درباره عدالت مشکل داریم، خودمان اعتراف می‌کنیم. باید کار کنیم و باید از مردم و خدا عذرخواهی کنیم

دیدگاه‌ها
ارسال دیدگاه
درحال ارسال دیدگاه ...
۲۱ اسفند ۱۳۹۷
بسار عالی خدا قوت
۲۲ شهریور ۱۳۹۷
خیلی خوب بود اما چرا لرای این ربا کاری نمیکنن هنوز بانکها در حال تبلیغ جایزه هستند ایا درست است در کشور ی مسلمان ده یا بیست نفر را به امید یک جایزه دلخوش کنند با پولی که مال ملت است براستی که زشت است به جای این جایزه ها ورباها واختلاس ها به فکر قانون الهی باشن
عبد
۹ تیر ۱۳۹۷
درجایی بزرگواری اینچنین تبیین میکرد که آنچه درجامعه اتفاق می افتد ازقبیل اتلاس،ارتشا،بی عدالتی،فقرو...رهبری چون مسئولیت اجرایی ندارند فقط به مسئولین تذکر میدهند .سوال اینست آیا به صرف تذکر مسئولیت ازدوش ایشان برداشته میشود آیا چهل سال است که بانکداری ربوی درحال اجراست واکثرمراجع به ربوی بودن بانکها اجماع نظر دارند دراین بین مردم که ربا گیرنده هستند وچاره ای هم ندارند چه کسی باید به این شکل بانکداری خاتمه دهد .البته که بانکداری اسلامی هم نتوانسته است شکل جدید بانکداری بدون ربا را ارائه کند .فردای قیامت مردم چگونه پاسخگوی خداوندباشند
میرزا
۱۶ فروردین ۱۳۹۷
بسیار خوب بود. تشکر از استاد بزرگوار حاج آقا شفیغیان