شیخ روح الله شفیعیان
یادداشت‌های روزانه
حجة‌الاسلام روح الله شفیعیان
معرفی

بسم الله الرحمن الرحیم

روح الله شفیعیان هستم متولد ۱۴۰۲ ق در شهر مقدس مشهد.

سال ۱۴۲۱ از دبیرستان آینده‌سازان مشهد فارغ التحصیل شده و راهی حوزه علمیه قم گشتم.

دوران تحصیل در مدرسه علمیه معصومیه، مهم‌ترین روزهای زندگی من است. روزهایی که با اندیشه‌های عرفانی و اجتماعی پیر جماران آشنا شدم، ذهنم لبریز شد از دغدغه‌های فرهنگی.

بعدها دست تقدیر مرا به آستان‌بوسی حضرت ثامن الحج کشاند، بار نياز خود را يكسره در اين عتبه ملائک پاسبان فرود آوردم؛ آشنایی با اندیشه‌های بلند مرحوم علامه آیةالله حسینی طهرانی را حاصل بنده‌نوازی آن امام همام می‌دانم.

این روزها در مشهد مشغول تدریس در حوزه علمیه هستم ـ بیشتر عقاید و اصول فقه ـ و در ادارۀ پاسخگویی حرم مطهر رضوی افتخار خدمت دارم پیوسته می‌کوشم بر اساس اندیشه‌های آن دو سیمرغ بلندآشیان آسمان معرفت، به انعکاس فلسفه و عرفان و فقه در آیینه جامعه بپردازم.

مطالب مرتبط با عرفان و حکمت را غالباً در پایگاه عرفان و حکمت در پرتوی قرآن و عترت منعکس می‌کنم و سایر یادداشتها را در این وبلاگ.

پیوسته بنا دارم احترام بزرگان را حفظ نمایم ولی گاهی وظیفۀ شرعی و رسالت طلبگی مرا به نقد کلام دیگران وا می‌دارد و از آنجا که طبیعت نقد، تندی و تیزی خاص خود را دارد پیوسته از کسانی که بر اندیشه‌هایشان خرده گرفته‌ام سپاسگزارم که سعۀ صدر داشته و نظر مخالف را تحمل می‌نمایند.