شیخ روح الله شفیعیان
یادداشت‌های روزانه
حجة‌الاسلام روح الله شفیعیان

نوه سید ابوالحسن اصفهانی که وهابی شد!

نوه سید ابوالحسن اصفهانی که وهابی شد!

حجةالاسلا‌م‌والمسلمین استاد حسيني قزويني می‌فرمایند:

آقای سید حسین موسوی، نوه مرحوم سید ابوالحسن اصفهانی، وقتی از تشیع برگشت وهابی‌ها چه تجلیل و احترامی از ایشان كردند! كتابی به نام تصحیح شیعه، علیه شیعه نوشت كه حضرت آیةالله العظمی سبحانی فرمودند: «صدام در یكی از سخنرانی‌هایش گفت: اگر جنگ هشت ساله ما با ایران، هیچ فلسفه‌ای نداشت جز این كه سیدحسین موسوی این كتاب را نوشت، برای ما كفایت می كند.»

او در زمان شاه، یك عمامه بر سر می‌گذاشت و صورتش را با تیغ می‌تراشید و علناً به شراب فروشی‌ها و كاباره‌ها و سینماها هم می‌رفت. حتی حضرت آیةالله العظمی سبحانی نقل می كند: «ایشان در خارج بود. آمد و بر سر آقای هویدا كلاه گذاشت و یك پول هنگفتی از ایشان گرفت و فرار كرد.»

همچنین، ایشان با فاحشه‌ها ارتباطی تنگاتنگ داشت و چندین چك به آنها داده بود و وقتی از ایران رفت، چك‌هایش برگشت خورد و این قضایا در روزنامه‌ها منعكس شد كه فلانی با فلان فاحشه ارتباط داشت و به این مبلغ، چك داده بود و چك او هم برگشت خورده است. این شخص، تا این اندازه منفور و مستهجن بود. همین فرد وقتی از تشیع برگشت، اهل سنت و وهابیت چقدر از او تجلیل و احترام كردند! و چقدر امكانات مالی در اختیار او قرار دادند! حتی وقتی به عربستان سعودی می رفت، با ملك فهد و مقامات بالا، ارتباط تنگاتنگی داشت!

دیدگاه‌ها
ارسال دیدگاه
درحال ارسال دیدگاه ...