شیخ روح الله شفیعیان
یادداشت‌های روزانه
حجة‌الاسلام روح الله شفیعیان

اهل سنت

ترکمن‌ها عاشق اهل بیت هستند

شب جمعه طلبه‌های «مدرسه علمیه بک‌پولاد» بخش رازجرگلان استان خراسان شمالی با استادشان جناب «گلدی رستگاری» به زیارت امام رضا علیه‌السلام آمده بودند و حقیر افتخار همراهیشان را داشتم؛ انصافاً باصفا بودند و دوست‌داشتنی.

ترکمن‌های این منطقه عموماً حنفی‌هستند با گرایشات صوفیانه؛ بیشتر نقشبندی و برخی هم خرقه از جناب عبدالله مجددی حفظه‌الله دارند. همگی عاشق اهل بیت علیهم‌السلام هستند و بسیار نزدیک به شیعه

حقیر با جناب آخوند خوش‌نظر مدیر «مدرسه علمیه ربانیّه تازه‌یاب» و فرزند بزرگوارشان نیز دیدار کرده‌ام هر دو اهل سیر و سلوک بودند و معنویت.

در خراسان شمالی همه اهل سنت همین‌گونه‌اند: جناب فروتن مدیر «مدرسه علمیه الهادی کهنه جلگه» و آخوند غفور یزدانی مدیر «مدرسۀ الأزهر باغلق»، همگی از عاشقان اهل بیت هستند و هرازگاهی برای زیارت حضرت علی‌بن موسی‌الرضا علیه‌السلام به مشهد می‌آیند.

ناصبی؛ دشمن ما یا دشمن اهل بیت؟

گروهی از برادران اهل سنت که در فضای مجازی با نام «پرچم توحید» مشغول فعالیتند پس از چند سؤال و جواب تلگرامی از یکی از دوستان ایمانی، متأسفانه سؤال و جوابها را تقطیع کرده و اعلام می‌کنند در مناظره با یک عالم شیعی به پیروزی رسیده‌اند.

نقد اهل سنت یا نقد وهابیت؟!

حقیر که لااقل ده سال است در این اموری دستی بر آتش دارم به وضوح دیده‌ام نقد خلفا، همسران پیامبر و شخصیت‌های پذیرفته شده‌ای از سوی اهل سنت مثل طلحه و زبیر حتی ابوهریره و ابوالدرداء تنها ثمره‌اش این است که مثلاً برخی از شافعیان کُرد که تا دیروز یار شیعیان و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌اند امروز کم کم فاصله گرفته حتی برخی «دشمن» و در موارد حادّ آن داعشی شده‌اند.